XAI Deabei

Narozena: 21.6.2010

 

Čip: 978000001236604

 

ČMKU/BOT:


Chovatel: Beata Štýbrová

Majitel: Beata Štýbrová + Lenka Dohnalová, Kroměříž

 

Zuby: plnochrupá, skus nůžkový

 

RTG DKK: 0/0 - FCI "A"(2012)
RTG DLK: 0/0 - FCI "A"(2012)
spondylosa: 0 (neg.) - 2012

DOV: neg. (2013)

 

Chovná fena

62,5cm/63,5 cm

 

Povahový test KCHBO: 99b/A - bez reakce na střelbu

 

VÝSTAVY:

VD

 

VRHY:

2014 - Arthos Künberg (nezabřezla)

2015 - Boco Moravia Merilen (nezabřezla)

2016 - Mescalero Dog Arabat (nezabřezla)

2017 - Mescalero Dog Arabat (2+7)

2018 - Pram Deabei (8+0)

 

 

O Xai :

Xai byla od malinkého štěňátka vyvolená pro Hanku Abrhámovou, ale osud tomu dal jinak a Hanka si odvezla z vrhu psa - kluka Xappa Deabei. Xai byla bezvadná, ale Xapp byl ještě větší blázen na všeho. Xai byla volná a putovala k našemu známému Jardovi Kudláčkovi.

Xai vyrůstala na sídlišti, v bytě, v rodině společně s Amiel Balpoa. Když byly Xai 2 roky, Jarda nečekaně zemřel a Xai zůstala společně s Amiel v jeho rodině...Bohužel na Xai nebyl ani ten správný čas ani peníze, v bytě z nedostatku vytížení začala obtěžovat štěkáním soudsedy, likvidovat byt...a tak jsme se dohodli s majiteli a začali hledat pro Xai někoho jiného, co ocení její temperament.

Xai byly necelé 3 roky a byla v velmi špatné fyzické kondici, neosvalená, vyhublá, ale veselá a plná energie. Po několika týdnech, kdy jsme ji dostávaly do kondice, jsme ale pochopily, jak úžasná je to fena a rozhodly se, že pokud se nanajde někdo opravdu na sport, kdo se jí bude intenzivně věnovat, zůstane u nás.

Jaká Xai je?

Napadají mě tři slova - energie, ochota a radost.

Je to neuvěřitelně veselá a milá fena. Trošku blázen do všeho, 100% aportér, se silným loveckým i kořistnickým pudem, miluje vodu a také lidi a naší Sofii a jiné děti. Je nekonflitní ve smečce, i když všechny psy, co se rychle hýbou ráda štípá z rozcapenosti do zadku :o)

Začali jsme spolu cvičit podle IPO. I tam je velmi rychlá, ochotná. Má razantní obranu, velmi živou a ochotnou poslušnost a ráda stopuje, i když srdcem lovec, učí se rychle. Od Roku 2015 bydlí u Lenky Dohnalové v Kroměříži.

Vidím v ní její matku Delphinu, ale víc milou :o) Je přátelská, má ráda lidi, děti a docela i ty kočky :o)


     
         
home