AMIEL Balpoa

„Winky“

Narozena: 9.11.2006

Zemřela: 15.11.2017

(rakovina lymfatických uzlin)

 

Čip: 203098100214254

ČMKU/BOT: 1224/06


Chovatel: Blanka Poláčková, http://www.balpoa.net/

Majitel: Tereza Holečková, Praha 9 + Beata Štýbrová

 

Chovná fena

62/63cm

 

Zuby: plnochrupá, skus nůžkový

 

RTG DKK : 0/0 - FCI: "A" (2008)
RTG DLK : 0/0 (2008)

 

ZKOUŠKY:
ZZO (49b)

Povahový test KCHBO: 99/A, bez reakce na střelbu

 

VÝSTAVY:

VN1, Nejlepší z dorostu

V1, CAC, CACIB

 

VRHY:

2010 - Prot Deabei - (1+1)

2011 - Prot Deabei - (4+3)

2012 - Samlo de la Terre Aimee - nezabřezla

2013 - Ralko Deabei (nezabřezla)

2014 - Hooper Deabei (1+3)

více fotek...
více fotek...

O Winky :

 

Amiel k nám přišla náhodou. Chovatelka a kamarádka Blanka mi volala, že má ve vrhu groenedaelů jednu velmi nadějnou fenku tervuerena s velkou maskou a milou povahou. Vše se seběhlo velmi rychle a protože v tu dobu jsem nechtěla dalšího člena do naší smečky(aktivně jsem cvičila s Delphinou a Atu a Jakub s Pumi a Anee), Amiel našla domov u Moniky Votýpkové (majitelka Ener Deabei), kde ale bohužel byla pouze do jejích 5 měsíců. Monika musela nečekaně změnit bydlení i zaměstnání a Winky(Amiel) u sebe dále mít nemohla a tak našla Winky cestu k našim přátelům Holečkovým do Prahy, kde s ní domácnost 4 roky sdílela fena tervuerena Aisha Mirrabelka (dcera našeho Oskara) a po její smrti pak Xai Deabei, kterou máme také ve spolumajitelnictví . Změnu majitelů Winky nenesla dobře a první týdny se bála všeho divného, moc nežrala a k cizím lidem byla nedůvěřivá. Ale díky své příjemné milé povaze, pohodové rodině se brzo začala chovat zase normálně.

Jaká Winky vlastně je nyní?

Winky je hodná a absolutně nekonfliktní fena. Je lehce ovladatelná, přátelská k lidem, dětem, přirozeně hlídá, ráda si hraje a aportuje. Terka Holečková s ní cvičila jen základní poslušnost a nyní je především rodinný pes a mazel. Je báječným společníkem.

Nemá jakoukoliv reakci na střelbu, ohňostroje nabo bouřku.

Chovatelsky je velmi zajímavá - její matka je překrásná, zdravá a v povaze vyrovnaná groenedaelka z Francie s.r.s.MCh. Ursine du Clos Agapornis, otcem je francouzský pes s.r.Usky du Crepuscule des Loups.

U samotné Winky oceňuji především výborný typ, černé oko, pěkně řezanou hlavu, kompaktní krátké tělo a absolutně žádnou reakci na střelbu či divné zvuky.


     
         
home