plánovaná štěňata

jaro/léto 2018


 

tervueren - na výstavy, sport, k aktivní rodině

 

s.r.Ch. Grimmendans Nayko, IPO1, HD:A, ED:A x Isengard´s Drum, HD:A, ED:A

 

rodokmen

krytí: 2.-3.3. 2018

březost potvrzena ultrazvukem

 

Po dlouhých úvahách jsme se nakonec rozhodli pro belgického krásného pohodového psa s.r.Ch.Grimmendan´s Nayka, IPO1. Drumka je vyštěpená z groenendaelů, import z USA, má zajímavou krev pro ČR i Evropu. Kompaktní menší fenka, s vynikajícím tělem, elegantní hlavou, černým okem, výborný pohyb a kvalita osrstění. V povaze je jemnější, lehce ovladatelná, bez nervozity a reakce na střelbu. Bude to její poslední vrh u nás v CHS. Nayko je střední elegantní pes, s krásnou hlavou, příjemnou přátelskou vyrovnanou povahou, mnoha výstavními tituly a zkouškou IPO1.

 

Očekáváme tervuereny rezavé i stříbrné vhodné pro fajn aktivní lidi - vhodníi na výstavy, psí sporty, díky nepříbuznosti matky zajímavé do dalšího chovu.

 

Štěňátka budou odchována u spolumajitelky Hanky Abrahámové u Moravského Krumlova.

 

 


 

groenendael - pro sport, výstavy, k aktivní rodině

 

Starbuck de la Terre Sauvages, HD:A, ED:A x A3ch. Ykuk Deabei, 2nd FMBB, 3x FMBB, 3x EO, Mistr Republiky

předpokládané krytí: březne/duben?

 

Ženicha na naší "Kuky" hledáme prakticky její celý život, zatímco Ykuk závodí...Blíží se její druhý a poslední vrh, už jí je 7 let a celý život se věnuje agility. Přes všechny možnosti jsme nakonec nevybrali další agility star, ani superšampiona a dokonce ani psa z pracovní krve, či tervuerena...vybrali jsme mladého maďarského Sarbucka de la Terre Sauvages, který doma s rodinou hraje frisbee, zkoušel úspěšně vlohy pro pasení a má za sebou první výstavy (výborný, CAC z Klubvé výstavy Maďarsko). Je to úžasný temperamentní pes, s obrovskou chutí něco dělat, doma normální, přátelský, aportuje, tahá se, bez reakce na střelbu, ze zdravého vrhu, po dlouhověkých předcích. Krásný v exteréru, střední velikost, pevná kostra, výborný pohyb.

No a Kukyna? - je prostě správnou dcerou naší RE.Ich.Delphiny Erlander, IPO3 a úžasného černého RE.Ich.Charme Noir de la Closerie Yenda, IPO2 , polosestrou s.Ich. Prota Deabei, IPO3, ZVV3, FH2...a mnoha jiných... Vyniká energií a sportovním srdcem, má správný motor, přitom hodná a lehce ovladatelná. Je spíš menší velikosti, atletická velmi pěkná v exteriéru.

 

Očekáváme groenendaely i tervuereny, pouze pro aktivní majitele, co vědí co belgičák potřebuje.


     
         
home