tervueren - pro sport, výstavy, k aktivní rodině

s.r.Ich. Nayko Grimmendans, IPO1, HD:A, ED:A x Jch. Oliva Deabei, BH, ZM, HD:A, ED:A

krytí: 6.7.2018

narození: 5.9.2018

 

5 psů+2 fenky

 

volný kluk : Claude

 

 

 

 

 

Oliva je cvok, ti co ji znají, vědí. Je to neudržitelný zdroj energie, které když neupusíte, exploduje. Trošku s ní musíte jednat jako z bláznem, protože ona opravdu není normální - sice nervy, ale neskutečné srdce na veškerou práci na 110%. Dlužím jí půlroka života, kdy se zasmečkovala a ten jí dodneška chybí. Ale má několik přirozených vlastností, které u exteriéráků prostě nejsou a to je důvod proč jsem se rozhodla ji nakrýt a na mimina se moc těším. Oliva je dcera s.r.Ch. Hoopra Deabei, IPO3 a s.Ch. Zei Deabei, ZM.
Oliva je exterémně temperamentní (ale schopná normálně odpočívat), šílená aportérka, kořistnice, v obraně nikdy neřešila ani změnu figuranta ani fyzickou bolest, je razantní, s přirozeně plným zákusem, zcela bez reakce na střelbu a zvuky, je mega žravá, silná vloha pro pasení, přátelská a lidem podřízená. Dýchala by za agility, dogfrisbee, ale cvičíme IPO a po štěňátkách bychom chtěli začít skládat zkoušky. V exteriéru je to silná fena, ale stále elegantní, s mohutnější, ale krásně řezanou hlavou, výborným tělem, úhlením, srstí a luxusním pohybem.

Nakonec jsme pro ní vybrali s.r.Ich. Grimmendans Nayka, IPO1 (připravován na IPO2) - exteriérového velmi pěkného psa z Belgie, pohodového, vyrovnaného, přátelského, aportéra, otce mnoha krásných zdravých a šikovných vrhů po celé Evropě. Myslím, že se velmi pěkně doplňují.

 

Očekáváme tervuereny, pouze pro aktivní majitele, co vědí co belgičák potřebuje.

 

 


groenendael - pro sport, výstavy, k aktivní rodině

 

Starbuck de la Terre Sauvages, HD:A, ED:A x A3Ch. Ykuk Deabei, 2nd FMBB, 3x FMBB, 3x EO, Mistr Republiky

 

krytí: 14.7.2018

narození: 15.9.2018

 

2 psi + 4 fenky

(1 pes tervueren + 2 feny tervuerenky)

 

poslední volná : Destiny

 

 

Ženicha na naší "Kuky" hledáme prakticky její celý život, zatímco Ykuk závodí...Blíží se její druhý a poslední vrh, už jí je 7 let a celý život se věnuje agility. Přes všechny možnosti jsme nakonec nevybrali další agility star, ani superšampiona a dokonce ani psa z pracovní krve, či tervuerena...vybrali jsme mladého maďarského Sarbucka de la Terre Sauvages, který doma s rodinou hraje frisbee, zkoušel úspěšně vlohy pro pasení a má za sebou první výstavy (výborný, CAC z Klubvé výstavy Maďarsko). Je to úžasný temperamentní pes, s obrovskou chutí něco dělat, doma normální, přátelský, aportuje, tahá se, bez reakce na střelbu, ze zdravého vrhu, po dlouhověkých předcích. Krásný v exteréru, střední velikost, pevná kostra, výborný pohyb.

No a Kukyna? - je prostě správnou dcerou naší RE.Ich.Delphiny Erlander, IPO3 a úžasného černého RE.Ich.Charme Noir de la Closerie Yenda, IPO2 , polosestrou s.Ich. Prota Deabei, IPO3, ZVV3, FH2...a mnoha jiných... Vyniká energií a sportovním srdcem, má správný motor, přitom hodná a lehce ovladatelná. Je spíš menší velikosti, atletická velmi pěkná v exteriéru.

 

Očekáváme groenendaely i tervuereny, pouze pro aktivní majitele, co vědí co belgičák potřebuje.


 

 

 

 
 
 
         
home