s.Ts.Ch.Jch.Ysel Comme un Reve Noir

narozena: 24.09.2001

zemřela: 7.10.2013 - nádor na děloze

 

chovatel: Annámária Vig + Zsolt Pálfalvi, Hungary

majitel:

2001 do 2006 Miloš Vlášek

od 2006-2009 Jarka Mohlová + Beata Štýbrová

od 11/2009 žila Ysinka s rodinou Václavíkových, v Olomouci

 

RTG DKK: 0/0 - FCI "A"

PRA+cataract: neg.

BAER test : normal/normal (2007)

 

výška: 58/58 cm

 

zkoušky: ZOP, ZPU1

povahový test: 91b

 

výstavy: Klubový šampion KCHBO 2004, Junioršampion ČR, Champion ČR, Výstavní

více fotek

šampion KBB, 13*CAC, 9*r.CAC, 3*CACIB, 2*r.CACIB, 2*BOB, 2*Klub.vítěz, 2*Nár.vítěz 4*ČKŠ, 3*CAJC, Kraj.vítěz, Vítězka spec.výstavy mladých, BIS dorost,

Klub.v.Maďarská selekce T.s., selektována Česká Republika KCHBO

 

VRHY:

2004 - s.T.s.Ch.Jack Černý Habakuk - C od Dlouhe stezky (5+3)

2006 - s.r. Ch.TRUST de Ribaudeau, B.Tr. - L Deabei (5+3)

2007 - s.r.Ch.Picard Precio de Brunalines - O Deabei (6+1)

2008 - s.r.pE.Mch. Quinto Rival de Bruine Buck - Q Deabei (4+5)

2009 - Maiko Deabei - U Deabei (4+3)

 

více fotek

 

O Ysince :

 

Ysinka je můj osud. Jako štěňátko jsem ji pomáhala vybírat kamarádovi a chovateli CHS "do Dlouhé stezky" Miloši Vláškovi v maďarské CHS Comme un Reve Noir. U Miloše absolvovala všechny své výstavy, zdravotní testy(kromě BAER testu), zkoušky a odchovala a také první vrh štěňátek.

Bohužel Miloš přestal o chov groenendaelů mít zájem, více se začal zajímat o zemědělství a později o plemeno border kolie, proto jsem ho v roce 2006 požádala a Ysinku si pronajala domů na jeden vrh štěňat (L-Deabei). Po ochování našeho vrhu se vracela zpět k Milošovi. O rok později ve stejnou dobu, kdy zemřela 15letá fena německého ovčáka naší tetě, mi nabídl Miloš Ysinku k prodeji. A tak jsme Ysel koupili pro naši tetu, do domečku s velkou zahradou a velikou postelí i pro Ysinku :o), kde tak ráda lenošila. Pouze na štěňátka, vrh "O", "Q" a "U" přišla na pár měsíců k nám (tetě jsme jako strážce ložnice na oplátku vždy museli půjčit jako náhradu Oskara a později Molinku - aby nebyla sama. V říjnu 2009 bohužel teta z vážných zdravotních důvodů musela prodat domeček a odešla do domu s pečovatelskou službou, kam pejsci nesmí. Ysinka u nás tedy zůstala. Bohužel bez štěňat nezapadla vůbec do smečky(když měla štěňátka všichni ji respektovali) a všechny naše feny ji neměly rády a i když spolu normálně vycházely, pokud se objevila záminka(aport, žrádlo, pelech nebo hlídání u plotu), Ysinka to jako cizí člen ve smečce odnesla špatně...A tak pro klid Ysel, smečky i náš, jsem po přátelích začali hledat pro Ysinku nový domov. Od 11/2009 žije Ysinka se svou dcerou Uplou Deabei v rodině Václavíkových v Olomouci a věříme, že už tam zůstane natrvalo a bude dělat jenom radost, tak jak to umí.

Jaká Ysel vlastně je?

Ysinka je hodný nekonfliktní pes, s extrémním apetitem. Vyniká úžasným temperamentem a zrychlením, kdy z místa pro pamlsek udělá téměř salto a všechno okolo ní padá. Je přátelská k lidem, výborně hlídá a když se cítí opuštěně velmi ráda a silně vyje. Ysel má vyrovnanou pohodovou povahu, nemá reakci na střelbu, ale s pokročilým věkem jí začali vadit ohňostroje a bouřka - její rekace, ale byla přirozená, šla si v klidu někam zalést. Změnu majitelů nikdy nenesla špatně, nebyla nikdy závislá na jedné osobě, má ráda lidi, co ji hladí a krmí a je jí jedno, kdo to je.

Ysel má velké sklony k tloustnutí, proto jsem s ní nikdy už na žádné výstavě nebyla, protože u tety se její váha uhlídat nedala. Jinak je to ale velmi krásná fena, s překrásným výrazem a hlubokýma černýma očima, ideálním uchem, výbornou stavbou těla, jemnou ušlechtilou hlavou a extrémném osrstěním.

Je matkou naší tragicky zemřelé Lapui Deabei . V chovu u nás budou pokračovat její dcery Odetta Deabei a Ulamka Deabei, které jsou v majetku rodiny Juřicových.     
         
home