představujeme

s.r.Ich.Mch. Mustantuiskun Wanilla Twist, B.Tr.

"Viira"

narozena: 18.6.2000
otec: Mustantuiskun Power Ranger
matka: Mustantuiskun Ranskatar
zkoušky: BH, JK1, JK2, CSAU, TAN

povahový test (Finsko): 174bodů (bez reakce na střelbu)
výstavy: Interchampion, Šampionka Finska, Litvy, Lotyšska, Švédska, Vítěz

s.r.Ich.Mch. Mustantuiskun Wanilla Twist, B.Tr.

Baltských zemí 2001, Litevský vítěz 2003, mnohokrát CACIB, BOB, BOS (85 fen v konkurenci), BIS... Výborná 3(tř.pracovní, Monidial show Francie), Výborná 3(tř.pracovní,France National d´Elavage) + Sujet Recommendé
RTG DKK: 0/0 - FCI "A"

RTG DLK: 0/0

oči: PRA+Cataract: neg.

splněný test na slinivku: 14 - zdravá.

57/57cm

 

potomci:

2005 - ICh.Ch. Kensis van de Weiwakers, B.Tr. (A - Ketunpolun)

chovatel: Tarja Piispa, Virolahti, Finsko, http://personal.inet.fi/koti/mustantuiskun/
majitel: Piia Salonen, Mantta, Finsko,
http://www.sunpoint.net/~ketunpolun/

 

několik slov o Viire:

"Viira" je jednoduše krásná, zdravá a povahově vyrovnaná tervuerenka. Majitelka Piia Salonen se s ní věnuje především stopařskému výcviku. Splinili zkoušky JK1, JK2 a společně se účastní i závodů. Osobně jsem se s ní setkala při návštěvě Finska v květnu 2004 a její vypracování stopy si mohla prohlédnout osobně. Zajímavostí pro mne bylo, že stopy jsou kladeny výhradně v lese, nezáleží příliš na trase, ale na nalezených předmětech, kterých je mnoho a časovém limitu. Předměty jsou malá dřívka, kterých je podobných v tak těžkém terénu stovky.

 

Viira slovy své majitelky Pii:

Její povaha je docela zvláštní... Občas je "maminky holčička" a chce se pořád mazlit a spát se mnou v posteli (v létě samozřejmě ne, to je moc horko!). Miluje spaní na zádech a pravidelně mě v noci probouzí její zadní nohy na mém obličeji!

Jindy je však velký silný obranář. Brání si opravdu vše. Tedy vše, o čem si myslí, že je její - auto, náš dům, Jasku a Jazziho... Vyžívá se ve rvačkách a vůbec jí nevadí, že její soupeř je mnohem větší a silnější! A pak za mnou příjde, jako že to vlastně udělala jen kvůli mně. Já ji ale miluji. Neznám nic, čeho by se bála. Pravda nenávidí veterináře, ale to je něco jiného. Nemá strach ze střelby, bouřky ani ohňostrojů.

Několikrát jsem se s Viirou zúčastnila závodů ve stopování a je moc šikovná, horší je to ale s poslušností. Přesto vyhrála oba závody v poslušnosti, kterých jsme se zúčastnily v Toko.:)

V současné době je Viira na dietě a opět začínáme s tréninkem. Chci s ní získat pár dalších stopařských úspěchů, než se znovu pokusíme o štěňata...

 

A co dál? Viira nesnáší:

- jiné psy, kteří jí nerespektují
- mě, když zpozdím její večeři
- špatné autobusy (po naší cestě do Francie)

Viirina fotogalerie:


     
         
home